Eşti aici: Forum > Legea 50/1991 privind construcţiile > Informatii constructii

Subiect forumInformatii constructii

Forumul LegeAZ.net - Legea 50/1991 privind construcţiile
Prima paginăBine aţi venit Vizitator   [Înregistrare]  AutentificareAvatar thumbnail
Răspunde
 Informatii constructii 19-11-2012 
Diana
Vizitator
buna. as dori daca poate sa ma ajute cineva sa intreb cine stie alte legi nu legea 50, pt construirea unei case. unde gasesc date legate de distanta la constructie fata de vecin, cum se face gardul pe ce proprietate, etc.
va multumesc.
Citează Răspunde
 CODUL CIVIL 06-01-2013 
dan dvorciac
Vizitator
studiaza Codul civil, reglementeaza imprjmuirea, gardul intre proprietati, precum si distantele fatade linia de hotar
Citează Răspunde
 Re:Informatii constructii 19-11-2014 
mihai
Vizitator
as dori sa-mi construiesc o casa, si datorita unui drum de servitute este complicat sa avem utilitatile, caci pe acel drum se cearta doua familii. actele nu sunt inca finalizate. ideea este ca pana rezolvam cu utilitatile trebuie sa ne luam masuri de precautie, si tre sa ne gandim bine ce sa facem pe viitor ( sa avem centrala pe lemne...sau curent), in fine am in proiect lasat intre casa si gardul comun cu vecinul 5 metrii, acum vreau sa stiu daca este musai sa las 5 metrii sau pot sa las doar 2 ( adica tre sa respect tot ce este in proiect, sau pot lasa 2 , asta ca sa nu ma trezesc ca vine la sf de lucare si primesc amenda ca am lasat 2 si nu 5).
Citează Răspunde
Răspunde
Răspuns rapid

Numele tău: (Postezi ca vizitator. Ai cont pe site? Autentifică-te)

E-mail: